Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Portret z atrybutem - WARSZTAT ODWOŁANY!

Portret z atrybutem - WARSZTAT ODWOŁANY!

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
14.10.2017
sobota
14:00 - 17:00
WARSZTAT ODWOŁANY!

Zapraszamy na warsztat fotograficzny, do którego punktem wyjścia będzie "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci. Czy obraz malarski może być inspiracją dla fotografa?

Leonardo mawiał: Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy. Spróbujemy zmierzyć się z tym wyzwaniem. Przyjrzymy się, w jaki sposób renesansowy malarz ujął modelkę, jak oddał jej relację z trzymanym w dłoniach gronostajem oraz porównamy ten portret z innymi powstałymi w tym okresie, jak i później.

Prosimy każdego o zabranie na warsztaty ważnego dla siebie przedmiotu; może to być drobiazg, lecz mający dla nas znaczenie. Wykorzystamy owe przedmioty i wzajemnie wykonamy sobie z nimi portrety. Zadbamy o dobre oświetlenie, kadr, sposób ujęcia, a model wybierze odpowiednią pozę i położenie swojego atrybutu. Na koniec poddamy zdjęcia delikatnej obróbce graficznej i wspólnie podzielimy się naszymi wrażeniami podczas oglądania efektów pracy wszystkich uczestników.

Warsztaty dla młodzieży, 15–18 lat.

Koszt: 15 zł
Prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00-16.00). Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni, eksperymentuje z ruchem oraz dźwiękiem. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.